o nás

Vážení návštěvníci,


Fencer's Guild se zabývá výzkumem, publikováním a výukou rytířského umění.
Zhmotňujeme minulost do současnosti s plným respektem a autentickým překladem knih ze staroněmčiny do Českého jazyka. Petr Matoušek pro Vás vytváří ediční řadu děl o šermu a zápasu. Právě vyšla nová kniha Ringen - Zápasnické umění Fabiana z Auerswaldu.

UNIKÁTNÍ NOVINKY EDICE TITULŮ JOACHIMA MEYERA BAREVNĚ

Připravili jsme pro Vás reprodukci díla Joachima Meyera jehož jediný, barevný originál je uložen v Lipsku.

Tehdejší majitel si nechal původní černobílý tisk vymalovat barevně asi necelých sto let od původního vydání. Připravili jsme pro Vás celou edici čtyř titulů:

ŠERM MEČEM BAREVNĚ
ŠERM TESÁKEM BAREVNĚ
ŠERM RAPÍREM BAREVNĚ
ŠERM DÝKOU A DŘEVCOVÝMI ZBRANĚMI BAREVNĚ

Každá z knih má NOVĚ připojenou obrazovou přílohu všech ilustrací z textu na konci knihy. Materiál knihy je nově zpracován na křídovém papíru, aby vynikly zmíněné ilustrace, text je opět přeložen do českého jazyka.

Objednávky uzavřeny, kniha Vám bude dodána v dubnu 2021. Upozorňujeme, že knihy neskladníme!

Stále můžete také objednávat VELKOU KNIHU RYTÍŘSKÝCH DOVEDNOSTÍ a to s dodáním 04/2021, opět na předtisk. Ostatní knihy z nabídky jsou skladem s dodáním GLS do tří dnů od převzetí objednávky, většinou knihy odesíláme obratem.
Pro dotazy nás můžete kontovat.
FG


Kdo je Petr Turya?
Matousek

Překladatel a učitel bojového umění a středověkého šermu. Ve své komplexnosti, tvrdosti a jisté neobvyklosti 

představuje, stejně jako kdysi na bitevním poli, nekompromisně účinné bojové umění. Středověký boj kombinuje údery, kopy, páky, hody, porazy a samozřejmě zbraně. "Hlavním protivníkem jste si ale vy sami," říká on sám, který středověký boj vyučuje v Čechách i v zahraničí. Umění boje středověkých rytířů je dnes prakticky zapomenuto. Matoušek je zakladatelem šermířského cechu, který je mezinárodní komunitou, s řadou škol a oddílů. V nich se vyučuje boj beze zbraně a také všemi rytířskými zbraněmi, meči, tesáky, dýkami, dřevcovými zbraněmi a rapíry.
Kromě překladů a zpracování původních pramenů do výukových osnov, udělal srovnávací výzkum s asijskými, jihoamerickými a indickými válečnickými tradicemi. Potvrdil tak pro současné i budoucí generace hodnotu evropského písemného kulturního dědictví. Publikační činností a vydáváním překladů tak pomáhá vytvářet hlubší povědomí o odkazu rytířského umění a jeho autentické podobě.

Přihlášení