o nás

Vážení návštěvníci,

Fencer's Guild se zabývá výzkumem, publikováním a výukou rytířského umění.
Zhmotňujeme minulost do současnosti s plným respektem a autentickým překladem knih ze staroněmčiny do Českého jazyka. Petr Matoušek pro Vás vytváří ediční řadu děl o šermu a zápasu. Právě vyšla nová kniha Ringen - Zápasnické umění Fabiana z Auerswaldu.

NOVINKA - ŠERMÍŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ 2021 INFO ZDE

 

UNIKÁTNÍ NOVINKY EDICE TITULŮ JOACHIMA MEYERA BAREVNĚ - již vyprodáno

Připravili jsme pro Vás reprodukci díla Joachima Meyera jehož jediný, barevný originál je uložen v Lipsku.

Tehdejší majitel si nechal původní černobílý tisk vymalovat barevně asi necelých sto let od původního vydání. Připravili jsme pro Vás celou edici čtyř titulů:

ŠERM MEČEM BAREVNĚ
ŠERM TESÁKEM BAREVNĚ
ŠERM RAPÍREM BAREVNĚ
ŠERM DÝKOU A DŘEVCOVÝMI ZBRANĚMI BAREVNĚ

Každá z knih má NOVĚ připojenou obrazovou přílohu všech ilustrací z textu na konci knihy. Materiál knihy je nově zpracován na křídovém papíru, aby vynikly zmíněné ilustrace, text je opět přeložen do českého jazyka.

Stále můžete také objednávat VELKOU KNIHU RYTÍŘSKÝCH DOVEDNOSTÍ a to s dodáním 04/2021, opět na předtisk. Ostatní knihy z nabídky jsou skladem s dodáním GLS do tří dnů od převzetí objednávky, většinou knihy odesíláme obratem.
Pro dotazy nás můžete kontovat.
FG


Kdo je Petr Turya?
Matousek

Překladatel a učitel bojového umění a středověkého šermu. Ve své komplexnosti, tvrdosti a jisté neobvyklosti 

představuje, stejně jako kdysi na bitevním poli, nekompromisně účinné bojové umění. Středověký boj kombinuje údery, kopy, páky, hody, porazy a samozřejmě zbraně. "Hlavním protivníkem jste si ale vy sami," říká on sám, který středověký boj vyučuje v Čechách i v zahraničí. Umění boje středověkých rytířů je dnes prakticky zapomenuto. Matoušek je zakladatelem šermířského cechu, který je mezinárodní komunitou, s řadou škol a oddílů. V nich se vyučuje boj beze zbraně a také všemi rytířskými zbraněmi, meči, tesáky, dýkami, dřevcovými zbraněmi a rapíry.
Kromě překladů a zpracování původních pramenů do výukových osnov, udělal srovnávací výzkum s asijskými, jihoamerickými a indickými válečnickými tradicemi. Potvrdil tak pro současné i budoucí generace hodnotu evropského písemného kulturního dědictví. Publikační činností a vydáváním překladů tak pomáhá vytvářet hlubší povědomí o odkazu rytířského umění a jeho autentické podobě.

Přihlášení